UA
RU
Ми в соцмережах:
  • alt
  • alt
  • alt
Приватизація ділянки під житловим будинком
Землеустрій

Приватизація ділянки під житловим будинком

alt
  • alt
Експерт комплексного супроводу проектів Мацюк Тетяна

Замовник має у власності житловий будинок. Земельна ділянка для його обслуговування не приватизована. 

Власник будинку звернувся з питанням отримання у власність території. 

Під час аналізу документів виявилось, що в технічному паспорті на будинок вказана «норма» приватизації землі 0,0800 га. Фактично вся територія займає 0,0900 га і так було завжди. При цьому раніше земельну ділянку оформлювати не починали, її межі не встановлювали. А «норма» в технічному паспорті могла з'явитись з різних причин, будинок побудований був у 1978 році та за цей час були неодноразові зміни в законодавстві.

Органи виконавчої влади та місцевого самоврядування в м. Дніпро зазвичай пропонують «обрізати» земельну ділянку до площі, яка відповідає нормі. Фактично це означає, що треба відмовитися від частини землі, яка вже перебуває у користуванні та підлягає приватизації. 

Що ж робити?

Командою Бюро Оцінки було запропоновано альтернативу. Ми запропонували Замовникові актуалізувати документи на нерухомість: організували оновлення технічного паспорта, внесення данних про нерухомість до актуального Реєстру речових прав. Важливим елементом був аналіз  інвентаризації сусідів - перевірка меж суміжних ділянок та факт її приватизації. 

Це дозволило приватизувати ділянку в повному обсязі. І Замовник отримав у власність площу, якою фактично користується багато років. 

Такий же випадок?

Залиште свої контакти і ми передзвонимо Вам.

Дякую!

Ваші контакти відправлені

Наш експерт зв'яжеться з Вами найближчим часом

alt