UA
RU
Ми в соцмережах:
 • alt
 • alt
 • alt
Землеустрій

Землеустрій

Організація Бюро оцінки - лідер у місті Дніпро. Наданням послуг охоплює Дніпропетровську область

Встановлення меж населеного пункту

Що таке межі населених пунктів?

Межі населених пунктів - умовні замкнуті лінії, що розділяють різні адміністративно-територіальні одиниці.

На що впливають межі населених пунктів?

 • На розмір території, на яку поширюються повноваження органів місцевого самоврядування, виконавчої влади;
 • На розмір території проведення нормативної грошової оцінки земель;
 • На розмір земельного податку та плати за землю;
 • На територію дії юрисдикції органів містобудування.

Чим небезпечна відсутність чітких меж населених пунктів?

 • Питання земельного податку та плати за землю безпосередньо пов'язане з наповненням бюджету. Чим більше невизначеності, тим більше поле для зловживання владними повноваженнями.
 • На розпорядження однією і тією ж ділянкою можуть претендувати різні органи влади. Можливі й кардинально протилежні рішення. Або навпаки - виникають ділянки-«примари». На них не звертає увагу виконавча влада так, як вважає, що це не «їх» територія.
 • Юридичні та фінансові негативні наслідки і для власників ділянок.

Встановлення меж населених пунктів унеможливлює суперечки між органами влади, місцевого самоврядування щодо прийнятих рішень про перерозподіл земельних ділянок.

Як встановити межі населених пунктів?

Межі адміністративно-територіальних одиниць встановлюються на основі проектів землеустрою щодо встановлення (зміну) меж населених пунктів. Проекти розробляються з урахуванням генерального плану населеного пункту. Вести подібну діяльність можуть тільки сертифіковані землевпорядні організації.

«Бюро оцінки» допоможе в будь-якій ситуації. Незалежно від того, є старі землевпорядні документи або відсутні. Були вони розроблені до вступу в силу Закону України «Про землеустрій» або пізніше.

Важливо! Інформація щодо меж адміністративно-територіальних одиниць, встановлених до вступу в силу Закону України «Про землеустрій», вноситься до Державного земельного кадастру на підставі проектів формування території.

«Бюро оцінки» допоможе зібрати потрібний пакет документів. Ми враховуємо актуальне законодавство та інтереси представників територіальної громади. Відповідно до закону встановлення меж населених пунктів повинно забезпечувати збереження історико-культурних цінностей, природних ландшафтів. Районування території допоможе її найбільш раціональному використанню і розвитку.

Співпраця з «Бюро оцінки» гарантує діяльність в правовому полі в інтересах замовника! Зв'яжіться з нами – і отримаєте більш детальну інформацію на консультації. Також вас може зацікавити приватизація землі, присвоєння кадастрового номеру або проект землеустрою.

Часті питання про встановлення меж населеного пункту

 

➤ Чому важливо чітко встановити межі населеного пункту?

 • Можуть бути юридичні та фінансові негативні наслідки для власників ділянок.
 • Також це впливає на розмір земельного податку та плати за землю.
 • Щоб чітко розуміти права та повноваження в управлінні тієї чи іншої ділянки, адже на розпорядження однією і тією ж ділянкою можуть претендувати різні органи.

➤ Як встановлюються межі населених пунктів у Дніпропетровській області?

Кордони встановлюються на основі проектів землеустрою щодо встановлення (зміни) меж населених пунктів та розробляються з урахуванням генерального плану населеного пункту.

➤ Де замовити встановлення меж населеного пункту?

Ви можете замовити встановлення меж населеного пункту у “Бюро оцінки”. Фахівці допоможуть зібрати повний пакет документів з огляду на актуальне законодавство та інтереси представників територіальної громади. 

Бажаєте оформити землю без паперової тяганини і черг?

Залиште контакти і отримайте безкоштовну консультацію експерта прямо зараз

Дякую!

Ваші контакти відправлені

Наш експерт зв'яжеться з Вами найближчим часом

alt