UA
RU
Ми в соцмережах:
  • alt
  • alt
  • alt
Присвоєння кадастрового номера на державний акт червоного кольору
Землеустрій

Присвоєння кадастрового номера на державний акт червоного кольору

alt
  • alt
Експерт комплексного супроводу проектів Мацюк Тетяна

Задача

У Замовника є ділянка в місті Дніпро. В наявності державний акт на право приватної власності на земельну ділянку старого зразка: червоного кольору. Площа земельної ділянки складає 0,1400 га. Цільове призначення: для будівництва й обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд. Відповідно до ст. 121 Земельного Кодексу України сьогодні норму приватизації для зазначеного цільового призначення встановлено 0,1000 га. А державний акт був виданий в 1998 році, на фактичну площу, яка перевищує чинну норму. Що робити? Чи є наявний документ на землю чинним згідно з законодавством? Замовник звернувся до нашої компанії з метою присвоєння кадастрового номера та упорядкування ситуації, яка склалась.

На  момент звернення замовника фахівці Бюро оцінки вже мали досвід розв'язання подібного питання, при тому, що багаторазово та відрізняли шляхи вирішення в залежності від місця розташування земельної ділянки. 

*Згідно з чинним законодавством в такій ситуації необхідно звернутись до місцевої (сільської/селищної) ради та отримати рішення на поділ земельної ділянки. Орган місцевої (сільської/селищної) влади звертається за архівним рішенням та встановлює факт надання ділянки у власність в попередні роки. Спираючись на дані архіву, місцева рада приймає нове рішення, згідно з яким частина території згідно з нормою Земельного кодексу України залишиться з цільовим призначенням для будівництва й обслуговування житлового будинку. Залишок буде оформлено з цільовим призначенням: для ведення особистого селянського господарства. І така процедура розповсюджується на всій території України. 

В місті Дніпро власникам таких державних актів спростили процедуру присвоєння та поділ виконується без рішення місцевої ради через розроблення відповідної документації із зазначенням коректних площ.

Склад робіт

При розробленні документації із землеустрою експерти Бюро оцінки: 

  • Запроєктували межі частин земельної ділянки з урахуванням фактичного використання та даних державного акту (без зміни зовнішньої частини ділянки);
  • Розробили технічну документацію на нові частини, погодили із суміжними землекористувачами;

Результат

Замовник отримав дві ділянки площею 0,1000 га та 0,0400 га з відповідними цільовими призначеннями. Кадастровий номер було присвоєно кожній земельній ділянці окремо.

Такий же випадок?

Залиште свої контакти і ми передзвонимо Вам.

Дякую!

Ваші контакти відправлені

Наш експерт зв'яжеться з Вами найближчим часом

alt