UA
RU
Ми в соцмережах:
  • alt
  • alt
  • alt
alt
29 Грудня 2020

З 2021 року в Україні буде створено єдиний Геопортал кадастрів та геопросторових даних

Верховною Радою прийнято Закон «Про національну інфраструктуру геопросторових даних».

07.06.2020 Закон набув чинності. Вводиться в Дію з 01.01.2021 року.

Положення Закону дасть можливість об'єднати в одному місці на єдиній картографічній основі інформацію про державний кордон України, адміністративно-територіальні одиниці, в тому числі їх межі, територіальні громади, а також межі їх територій, гідрографічні об’єкти та гідротехнічні споруди, населені пункти, їх вулично-дорожню мережу, будівлі та споруди, автомобільні дороги, залізниці, інженерні комунікації, аеропорти, морські та річкові порти, земний покрив та ґрунти, земельні ділянки, реєстри вулиць та адреси об’єктів, географічні назви, цифрову модель рельєфу, ортофотоплани.

Систематизація геопросторових даних та метаданих дозволить отримувати якісну аналітику, сприятиме ефективному прийняттю органами державної влади та органами місцевого самоврядування управлінських рішень.

Інформація буде безкоштовною, відкритою і доступною в мережі інтернет, захищеною державою. Оновлення даних буде здійснюватись в режимі реального часу.

17.12.2020 року Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру своїм наказом затвердила план першочергових заходів оприлюднення наборів геопросторових даних. Ми стаємо ще ближче і ближче до прозорості та відкритості землевпорядної сфери.

Відзначимо, що в 2013 році було запроваджено Національну кадастрову систему, інструментом якої було створено публічну кадастрову карту, де вперше в історії України було відкрито інформацію про земельні ділянки. Національна кадастрова система діє успішно та підкреслює світовий рівень земельних відносин України.

Дякую!

Ваші контакти відправлені

Наш експерт зв'яжеться з Вами найближчим часом

alt