UA
RU
Ми в соцмережах:
 • alt
 • alt
 • alt
alt
02 Червня 2021

Технічна документація по встановленню (відновленню) меж

Земельна ділянка стає об'єктом правових відносин тільки в разі, коли вона правильно оформлена, присутня вся необхідна технічна документація на ділянку і документи, що підтверджують ваше право власності. Що це означає на практиці?

Це означає, що без повного пакета документів на землю ви не зможете законним шляхом продати, купити або здати в оренду свою земельну ділянку.

І дуже часто для оформлення технічної документації потрібне попереднє визначення меж земельної ділянки.

Для чого потрібне встановлення меж земельної ділянки?

Межі земельної ділянки далеко не завжди можна визначити "на око". При цьому сама ділянка має в точності відповідати власній технічній документації. Саме тому послуга встановлення меж є однією з найбільш затребуваних в землеустрою.

Якщо говорити простіше: без визначення меж земельної ділянки скласти її технічний план, експлікацію та інші документи просто неможливо. А без докладної технічної документації неможливо поставити ділянку на облік в Госгеокадастр і отримати на неї кадастровий номер.

У яких випадках визначення меж земельної ділянки потрібне власнику

 • При виникненні спірних ситуацій з сусідами, чиї ділянки межують з вашим. Щоб точно вирішити спір, встановлення меж земельної ділянки буває найпростішим рішенням.

 • При необхідності приватизувати ділянку, наприклад, що входить до складу садового товариства.

 • При зведенні огорожі, щоб встановити паркан точно по кордонах, не виходячи за них ні в одну, ні в іншу сторону.

 • Для внесення в Госгеокадастр інформації про ділянки, які були приватизовані або передані у власність до 2004 року для присвоєння кадастрового номера.

 • Для уточнення даних по вже внесеній в Госгеокадастр ділянці.

 • Для виправлення помилок, що виникли в ході попереднього встановлення меж.

 • Для встановлення права власності на ділянку, на якій знаходяться вже зареєстровані будівлі або споруди.

Ви можете самостійно перевірити, чи внесені всі дані по вашій ділянці в реєстр Госгеокадастру на сайті Публічної кадастрової карти України.

В разі, якщо вам потрібне відновлення меж ділянки або її правильне визначення, послуги нашої компанії Бюро Оцінки припадуть до речі.

Як проводиться визначення меж ділянки?

Процедура визначення меж ділянки відноситься до землевпорядних робіт, проводити які може тільки сертифікований фахівець. Щоб напевно отримати компетентне встановлення меж і акт погодження меж ділянки встановленого зразка, потрібно звернутися до надійної компанії, яка надає такі послуги. І тут вам на допомогу прийде Бюро Оцінки.

Оскільки встановлення меж входить в основний пакет технічної документації на будь-яку ділянку, його виконання здійснюється в кілька послідовних етапів, результатом яких стає отримання повного комплекту документів, які наша компанія передає в державні органи.

Як все відбувається на практиці?

 • Ви (власник або землекористувач) надаєте нам заяву про необхідність розробки технічної документації на ділянку.

 • Потім наш фахівець-геодезист виконує кадастрову зйомку на місцевості, щоб отримати деталізовану інформацію про всі параметри ділянки.

 • інженер-землевпорядник, використовуючи дані зйомки, становить кадастровий план ділянки із зазначенням всіх координат поворотних точок, складу угідь, інформації про сусідні ділянки і інші дані, важливі для внесення в Госгеокадастр.

 • Виконаний графічний план доповнюється текстовою документацією: технічним завданням, експлікаціонним записом, додатками.

 • Ви отримуєте пакет технічної документації в електронному вигляді який потім подається інженером-землевпорядником для реєстрації земельної ділянки в Держгеокадастрі.

Після цього ви можете передавати готову технічну документацію в державні органи, використовувати для надання в суді або при вирішенні суперечок. Готовий пакет документів на ділянку завірений печаткою фахівця-землевпорядника, він має повну правову силу, і після реєстрації в Держгеокадастрі ви вважаєтесь повноправним господарем землі з чітко встановленими межами.

В Бюро Оцінки ми надаємо послуги визначення меж земельної ділянки не перший рік. У своїй роботі ми керуємося всіма нормами закону України, власними розробленими алгоритмами проведення робіт і побажаннями наших клієнтів, це дозволяє нам надавати такі землевпорядні послуги не тільки точно і швидко, але і за розумну ціну. Звертайтеся, ми готові допомогти вам встановити межі ділянки для реалізації вашого права власності на землю.

Дякую!

Ваші контакти відправлені

Наш експерт зв'яжеться з Вами найближчим часом

alt