UA
RU
Ми в соцмережах:
 • alt
 • alt
 • alt
alt
30 Серпня 2022

ЯК ОТРИМАТИ КОМПЕНСАЦІЮ ЗБИТКІВ ЗЕМЕЛЬНОГО ФОНДУ?

Робочий проект землеустрою щодо рекультивації порушених земель є основою для отримання компенсації збитків земельного фонду

Власники та користувачі землі можуть отримати компенсацію збитків, завданих земельному фонду внаслідок збройної агресії Російської Федерації.

Постановою Кабінету Міністрів від 20 березня 2022 року № 326 затверджено Порядок визначення шкоди та збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії Російської Федерації. Та Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 18 травня 2022 № 295 затверджена безпосередньо Методика визначення шкоди та збитків завданих земельному фонду України внаслідок збройної агресії Російської Федерації.

 

Як здійснюється розрахунок?

Витрати власників та землекористувачів на відновлення родючості землі, повернення її до робочого стану, визначаються на підставі кошторисної вартості робіт у відповідних землевпорядних та проектних документаціях, звітах про експертну оцінку землі.

Зазначені вище документації та звіти ви можете замовити в БЮРО ОЦІНКИ,

Окрему увагу приділяємо робочому проекту землеустрою щодо рекультивації порушених земель. 

Робочі проекти землеустрою щодо рекультивації земель складаються з проектної та которисної частин.

Проектна частина – проектує весь комплекс робіт для відновлення земель з описом та схемами, які необхідно виконати для повернення стану землі придатного до використання за цільовим призначенням. 

Кошторисні розрахунки – визначає вартість робіт по відновленню земель, визначених проектною частиною землевпорядної документації. І є складовою для визначення суми компенсації збитків земельного фонду.   

Важливо! На етапі проектування важливою складовою є проведення ґрунтових досліджень земельних ділянок (визначають наявність поживних речовин та досліджують хімічний склад грунту) для прийняття точних та важливих проектних рішень щодо конкретних земельних ділянок. 

 

Що дає мені дає замовлений робочий проект?

Від повноти та точності проектних рішень, а звідти і від розрахунку вартості запроектованих робіт, залежить оцінка розміру витрат власників землі та землекористувачів на рекультивацію земель, що компенсуються державою.

 

Що таке збитки земельного фонду?

Земельний фонд України – землі в межах території України незалежно від форм власності, цільового призначення, правового режиму, господарського використання.

Збитки земельного фонду - це втрати земельного фонду, а також пов’язана з ними упущену вигоду. 

Основні показники, які оцінюються:

 • фактичні витрати на рекультивацію земель, які були порушені внаслідок бойових дій, будівництва, облаштування та утримання інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій для облаштування державного кордону;
 • завдані збитки власникам (землекористувачам) земельних ділянок сільськогосподарського призначення;
 • витрати на відновлення меліоративних площ;
 • витрати на розмінування.

 

Хто має право на компенсацію?

Збитки відшкодовуються:

1. Власникам землі;

2. Землекористувачам всіх форм власності, в тому числі аграрним підприємствам, об’єднаним територіальним громадам.

Відповідальними за визначення шкоди та збитків земельного фонду є обласні, Київська міська державні адміністрації (на період воєнного стану – військові адміністрації).

 

Як я отримаю компенсацію? 

 Власники землі та землекористувачі, підприємства, установи та організації, земельним ділянкам яких були завдані шкода та збитки внаслідок збройної агресії Російської Федерації, інформують обласні, Київську міську державні адміністрації (на період воєнного стану – військові адміністрації) про розмір завданої шкоди та збитків після їх визначення.

 

Які документи потрібно надати?

Методикою запропоновано орієнтовний перелік документів, даних та відомостей, які можуть застосовуватись для визначення шкоди та збитків, завданих земельному фонду України.

Інформаційною базою для визначення шкоди та збитків завданих земельному фонду України внаслідок збройної агресії Російської Федерації є: 

 • акти обстеження земельних ділянок, 
 • акти комісій із визначенням збитків власників землі та землекористувачів, 
 • звіти про експертну грошову оцінку земельних ділянок, 
 • первинні документи, 
 • облікові регістри, 
 • бухгалтерська та інша звітність, що ґрунтується на даних бухгалтерського обліку підприємств, установ та організацій,
 • проектно-кошторисна документація,
 • відомості Державного земельного кадастру,
 • документація із землеустрою,
 • дані дистанційного зондування Землі та інші документально підтверджені відомості.

Якщо ваша земельна ділянка зазнала руйнації ви можете звернутись до сертифікованих інженерів-землевпорядників БЮРО ОЦІНКИ.

Ви отримаєте детальну покрокову схему дій для визначення компенсації за зруйноване майно. 

 Детальніше про робочі проекти читайте на нашому сайті або телефонуйте за номером 067-574-76-46.

Готові допомогти Вам в оформленні землі. Наші спеціалісти отримали всі необхідні дозволи для роботи в умовах воєнного стану. Звертайтесь до нас за консультаціями!

 

З побажанням перемоги кожному українцю!

Все буде Україна!

Дякую!

Ваші контакти відправлені

Наш експерт зв'яжеться з Вами найближчим часом

alt