UA
RU
Ми в соцмережах:
 • alt
 • alt
 • alt
Геодезія

Геодезія

Організація Бюро оцінки - лідер у місті Дніпро. Наданням послуг охоплює Дніпропетровську область

Винесення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)

Винести межі земельної ділянки в натурі - значить зафіксувати межові знаки встановленого зразка на місцевості. Межі - умовні замкнуті лінії, які утворюються при з'єднанні поворотних точок. Поворотні точки фіксуються спеціальними межовими знаками.

Процедура здійснюється згідно з Інструкцією із встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками. Відповідно, довірити винесення меж можна тільки досвідченим професіоналам, які мають необхідні сертифікати.

Винесення меж ділянки

Одним з основних видів робіт у геодезії є винесення меж земельної ділянки в натуру (на територію). Інженер-геодезист закріплює на ділянці межові знаки, фіксуючи в такий спосіб точки поворотних кутів на місцевості. На практиці поворотні точки закріплюються підручними матеріалами замовника (особи, що має ділянку на праві користування чи власності).

Слід розуміти, що не можна виконати винесення в натуру меж земельної ділянки без попередньо проведеної кадастрової зйомки, складання техдокументації та реєстрації її в Держземкадастрі. Це пояснюється тим, що геодезист за допомогою спеціального обладнання (електронного тахометра) переносить поворотні точки ділянки з кадастру (в якому вони вже позначені) на місцевість, працюючи безпосередньо «в полі», за місцем знаходження землі.

Технічне завдання до виконання цього виду робіт складається з урахуванням проектних даних чи інформації, що у земельному кадастрі. Залежно від розташування ділянки визначається точність виносу. Навіть з урахуванням використання сучасних тахеометрів та GPS-приймачів вона може варіювати від кількох сантиметрів (у населених пунктах) до двох метрів (якщо розмір земельної ділянки за межами населеного пункту становить понад 10 гектарів). Ці розбіжності перебувають у межах нормативних відхилень.

Виконується цей вид робіт за участю власника землі, а також осіб, які мають сусідні ділянки. Після фіксації точок межовими знаками складається відповідний акт.

Коли потрібно виносити межі ділянки на місцевість?

 • Проводяться або плануються будівельні роботи. Актуально і для зведення будівель, споруд, і для огородження ділянки парканом;
 • Потрібно пробурити свердловину;
 • Ділянку купує новий власник;
 • Необхідно вирішити межовий спір між власниками сусідніх ділянок;
 • При пошкодженні, втраті встановлених межових знаків.

Можливі й інші причини для винесення меж в натуру. Найпоширеніша причина, з якої звертаються замовники, - купівля земельної ділянки з кадастровим номером, але без встановлених меж або необхідність звірити дані госгеокадастру і фактичного стану поворотних точок. Для винесення поворотних точок потрібно звернутися до професіоналів. Тільки геодезисти зі спеціальним обладнанням зможуть відновити на місцевості розташування точок.

У рідкісних випадках відновити координати межових знаків неможливо. У таких ситуаціях ділянки поділяються по межі фактичного використання. Також вас можуть зацікавити: ортофотопланивиконавча зйомка або топозйомка.

Як виносяться межі ділянки на місцевість?

 1. Ми аналізуємо вихідні документи замовника, перевіряємо наявність кадастрового номера, реєстрації в державній базі;
 2. Безпосередньо винесення межових знаків на місцевість, прив'язка, складання абрису;
 3. Камеральні роботи. Подальше складання акту прийому-передачі знаків замовнику.

Існують державні вимоги до точності установки межових знаків. Їх недотримання веде до появи можливих суперечок з сусідами.

Захистіть себе від потенційних проблем – довірте завдання «Бюро оцінки». Ми використовуємо сучасне високоточне обладнання. Ми не пасуємо перед ситуаціями будь-якої складності, а з азартом з ними справляємося.

«Бюро оцінки» гарантує необхідну точність, високу швидкість виконання робіт і бездоганний результат!

Часті питання про винесення меж земельної ділянки

➤ Яка вартість робіт із винесення земельної ділянки?

Ціна на винесення меж земельної ділянки від 300 грн за 1 точку

➤ Який термін проведення винесення меж земельної ділянки?

На виконання виносу кордонів піде до 2-х тижнів

Бажаєте оформити землю без паперової тяганини і черг?

Залиште контакти і отримайте безкоштовну консультацію експерта прямо зараз

Дякую!

Ваші контакти відправлені

Наш експерт зв'яжеться з Вами найближчим часом

alt