UA
RU
Ми в соцмережах:
  • alt
  • alt
  • alt
Землеустрій

Землеустрій

Організація Бюро оцінки - лідер у місті Дніпро. Наданням послуг охоплює Дніпропетровську область

Оформлення землі для комерційного використання

Згідно із законом отримати землю у власність, оренду або постійне користування може кожен громадянин України. Якщо мета експлуатації земельної ділянки - комерційна діяльність з подальшим отриманням прибутку, то оформлення права на земельну ділянку, на якій відсутні об’єкти нерухомого майна, відбувається шляхом проведення земельних торгів. На конкурентних засадах. Цей аспект регулюється статтею 134 Земельного кодексу України.

Які землі можна оформити для комерційного використання?

Класифікатор видів використання земельних ділянок дозволяє використовувати землі житлової та громадської забудови з метою ведення комерційної діяльності. Відзначимо також, що згідно із законом зведення малих архітектурних форм не потребує реєстрації. Тому на власній або орендованій присадибній ділянці можна будувати МАФи для комерційної діяльності. Можливо і зведення капітальних споруд з тією ж метою. Але в такому випадку будівлю потрібно ввести в експлуатацію відповідно до букви закону.

  • Для оформлення землі під комерційне використання необхідна ділянка з цільовим призначенням земель забудови, громадської або житлової. Якщо ділянка належить до цієї категорії, то забудовник може самостійно вирішити, з якою саме метою користуватися землею. Але вид використання території не повинен відрізнятися від виду забудови (використання) території відповідно до Генерального плану.
  • Також можливий варіант поділу ділянки. Частина буде використовуватися для житлового будівництва, а інша - під зведення комерційної нерухомості або МАФу.

Увага! Якщо генеральний план уже затверджений, то не можна вносити зміни протягом п'яти років. Вид використання повинен відповідати генплану. Якщо потрібно внести зміни в вид функціонального використання ділянки, то вони обов'язково відображаються і на генеральному плані.

Відзначимо, що внести земельну ділянку в перелік основних засобів виробництва можна тільки після реєстрації права в Державному земельному кадастрі та Реєстрі майнових прав на нерухоме майно. Також вас може зацікавити приватизація землі, присвоєння кадастрового номеру або проект землеустрою.

Порядок оформлення землі під комерційну діяльність

Порядок оформлення землі під комерційну діяльність залежить від вихідних даних. Для законного ведення комерційної діяльності потрібна земля в категорії земель забудови. Обов'язкова наявність кадастрового номера ділянки (в державних актах старого зразка кадастровий номер не вказано, знадобиться отримати новий).

Оформлення землі для комерційної діяльності вимагає індивідуального підходу. Необхідно врахувати всі нюанси і деталі, щоб не мати неприємних наслідків у фінансовому і юридичному плані.

Сертифіковані спеціалісти «Бюро оцінки» розглянуть ваш випадок, вивчать актуальну вихідну інформацію. Ми запропонуємо найбільш ефективний алгоритм дій з максимальною результативністю. Оскільки завдання непросте, що вимагає знань і досвіду, довіртеся професіоналам.

Потрібна консультація? Зверніться до нас особисто або за контактними номерами телефонів! Ми гарантуємо швидкий, якісний результат!

Часті питання про оформлення землі для комерційного використання

 

➤ Яка земля підходить для комерційного користування?

Потрібна ділянка з цільовим призначенням земель забудови, громадською чи житловою.

➤ Як буде проводитись оформлення землі під комерційне використання?

Порядок оформлення землі залежить від вихідних даних. Зателефонуйте нам і ми підберемо для Вас найбільш вигідний варіант оформлення землі для комерційного використання у Дніпрі чи Україні.

Бажаєте оформити землю без паперової тяганини і черг?

Залиште контакти і отримайте безкоштовну консультацію експерта прямо зараз

Дякую!

Ваші контакти відправлені

Наш експерт зв'яжеться з Вами найближчим часом

alt