UA
RU
Ми в соцмережах:
 • alt
 • alt
 • alt
alt
10 Червня 2021

Геодезія в будівництві

Будівельні роботи будь-якого рівня, будь то споруда невеликої прибудови або ж повноцінне будівництво житлового комплексу або мікрорайону потребує суттєвої підготовки. Це і розробка проектної документації, і складання технічних документів. Важливу роль відіграє і геодезія в будівництві. Обиватель не так вже й часто стикається з геодезичними вишукуваннями. Але при цьому геодезичні дослідження використовуються повсюдно.

Що таке геодезія в будівництві

Геодезія — це перш за все науково-практична діяльність, яка вивчає поверхню землі. Природа не задумала ландшафт ідеально рівним, тому виміри, вироблені геодезистами дуже важливі для складання проектної документації і зведення будівлі.

У чому полягає геодезичне супровід будівельних робіт?

Умовно функції геодезії в будівництві можна розділити на наступні типи робіт:

 • Геодезична зйомка для визначення меж ділянки та присвоєння їй кадастрового номера. При купівлі ділянки або її межуванні обов'язково потрібна подача документів в Держгеокадастр. Такі документи складаються на підставі кадастрової геодезичної зйомки.
  Геодезична зйомка для складання графічної документації при будівництві. Результати зйомки дозволяють складати креслення для подачі на затвердження при проектуванні і будівництві дорожньої інфраструктури, інженерних споруд.
 • Топографічна зйомка ділянки допомагає визначити кути нахилу місцевості, зафіксувати розташування будівель, споруд, доріг на ділянці, де планується проводити будівельні роботи.
 • Геодезія під будинок — це комплекс геодезичних робіт в будівництві, який зазвичай замовляють перед розробкою архітектурного проекту будинку. Він враховує висоту необхідну для індивідуального проектування будинків.

Це те, що стосується підготовчих робіт при будівництві будь-якого типу.

Геодезія в будівництві: які роботи виконуються в ході будівельних робіт

Функції геодезії не обмежуються тільки лише проектуванням. В ході виконання будівництва геодезичний супровід не менш важливий. На будівельному майданчику функції інженера-геодезиста наступні:

 • Перенесення проекту на натуру — тобто, розбивка осей будівлі за допомогою високоточного обладнання, установка реперних точок. Саме розбивка стає точкою відліку для початку будівництва. Після виконання перенесення об'єкта на натуру геодезист складає відповідний акт і схему виконаної розбивки.

 • Експертиза. Після виконання будівельних робіт інженер-геодезист може провести комплексне дослідження будівлі і ділянки для того, щоб виявити наявні невідповідності за проектним планом. Послуга геодезичної експертизи нерідко використовується на фінішному етапі для контролю якості виконання робіт. Її також замовляють при необхідності оцінки будівництва в разі судових розглядів.

 • Виконавча геодезична зйомка — ще одна послуга геодезії в будівництві, яка надається після закінчення будівництва. Така процедура дозволяє визначити фактичні розміри ділянки, фундаменту, висоту і осьове розташування стін, конструктивні особливості будівлі. Замовити виконавчу геодезичну зйомку можна в разі, якщо потрібно незалежна експертиза.

Послуги геодезії ділянки під будівництво і незалежної геодезичної оцінки затребувані як приватними забудовниками, так і інвесторами, які вкладають гроші в будівництво нових об'єктів. Варто пам'ятати про те, що геодезія — наука точна, вона не сприймає непрофесіоналізму. І помилки в геодезичних вишукуваннях здатні привести до порушення конструктиву всієї будівлі. Тому при необхідності отримати послуги геодезиста, варто звертатися тільки до висококваліфікованих професіоналів.

В Бюро Оцінки ви зможете отримати повний спектр послуг геодезії в будівництві від висококваліфікованих ліцензованих фахівців. До того ж на всі наші послуги від топографічної зйомки до геології ділянки ціна дуже демократична. Записуйтеся на консультацію і готуйтеся до будівництва відповідально разом з Бюро Оцінки.

Дякую!

Ваші контакти відправлені

Наш експерт зв'яжеться з Вами найближчим часом

alt