UA
RU
Ми в соцмережах:
  • alt
  • alt
  • alt
alt
27 Квітня 2021

Нормативна грошова оцінка сільськогосподарських земель: хто може ініціювати?

5 січня 2021 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову, яка вносить зміни до Порядку ведення Державного земельного кадастру та Порядку проведення загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення (затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 р. № 1051 і від 7 лютого 2018 р. № 105).

У постанові, зокрема, зазначається:

«1. Абзац восьмий підпункту 8 пункту 22 Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 р. № 1051, викласти в такій редакції:

“Підставою для надання відомостей із Державного земельного кадастру про нормативну грошову оцінку земельної ділянки сільськогосподарського призначення (крім земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів) є дані про нормативну грошову оцінку, внесені до Державного земельного кадастру в установленому порядку.”.

2. В абзаці другому пункту 24 Порядку проведення загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 р. № 105, слова “Після закінчення зазначеного строку власник” замінити словом “Власник”.»

Таким чином стало можливим переглянути розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки сільськогосподарського призначення (крім земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів) за погодженням із міською/селищною/сільською радою до закінчення терміну в 5-7 років як було раніше та з ініціативи зацікавлених осіб. Тобто власників землі та землекористувачів, у тому числі орендарів.Нормативна грошова оцінка слугує основою для визначення розміру плати за землю.

Нагадаємо, що згідно статті 15 Закону України «Про оцінку земель» підставами для проведення нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення (крім земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів) є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, а також договір, який укладається заінтересованими особами в порядку, встановленому законом.

Дякую!

Ваші контакти відправлені

Наш експерт зв'яжеться з Вами найближчим часом

alt