UA
RU
Ми в соцмережах:
 • alt
 • alt
 • alt
alt
18 Червня 2021

Проект рекультивації земель в Україні

Родючі ґрунти України, на жаль, не є нескінченним ресурсом. Людська діяльність нерідко призводить до їх руйнування, а це, в свою чергу, знижує продуктивність грунтів. Для того щоб відновити баланс природних ресурсів, ст. 166 Земельного кодексу України передбачена рекультивація земель, що зазнали забруднення або руйнування. А щоб її здійснити знадобиться розробка повного пакета документів із землеустрою, що відповідає всім вимогам ДСТУ і законам України.

Що розуміється під терміном «рекультивація»

Рекультивація - це комплексний захід, який включає в себе організаційні, біотехнологічні та технічні методи, спрямовані на відновлення ґрунтового покриву.

На грунт впливають різні фактори:

 • техногенний вплив людини, тобто, робота заводів, промисловості, фабрик;
 • екологічне забруднення грунтів продуктами діяльності людини, наприклад, в місцях збору відходів, на стихійних звалищах, в місцях зберігання небезпечних відходів;
 • виснаження грунтів внаслідок нераціонального або неправильного ведення сільського господарства — після багаторічного використання полів, випасу великої рогатої худоби.

При цьому рекультивація земель можлива тільки в разі, коли фахівці позначають терміни відновлення господарської діяльності до 15 років. Якщо грунтовому покриву потрібен більш тривалий період на відновлення, проводиться консервація земель.

Які заходи входять в процес рекультивації?

Всі методики відновлення порушених земель поділяються на три категорії:

 • Технічні заходи: в технічному сегменті рекультивація порушених земель передбачає розробку і організацію укосів, зняття зруйнованого шару грунту і заміна його родючим грунтом, осушення або іригація земель, спорудження огорож або висадка природних бар'єрів у вигляді лісосмуг. Загалом — це всі заходи, які покликані нейтралізувати наявний руйнівний ефект і його наслідки.
 • Біотехнічні заходи — це розробка планів збагачення грунтів корисними мінералами для поліпшення їх продуктивних якостей. Тут важливо задіяти фахівців в сфері агрономії, геології.
 • Організаційні заходи спрямовані на первинну підготовку дозвільної документації, вибір підрядників і контроль виконання всіх завдань у ході рекультиваційної діяльності. В цій категорії першочерговим завданням стає розробка і затвердження проекту землеустрою для рекультивації земель. Саме таку послугу ви можете замовити в “Бюро Оцінки”

Що таке проект рекультивації?

Наша компанія пропонує Вам розробку проектів рекультивації порушених земель по технічному етапу (технічним заходам). Основним завданням на етапі технічної рекультивації є збереження родючого шару грунтів перед початком будівництва або при розширенні території існуючого підприємства. Робочі проекти містять опис процесів зняття, збереження і використання родючого шару ґрунту, вартість виконання запроектованих робіт, перелік спеціальної техніки, необхідної для виконання робіт. Дуже важливий етап як зняти і зберегти родючий шар, як використовувати для поліпшення порушених земель. При цьому власник несе відповідальність за відновлення продуктивності грунтів до ступеня, допустимого їх цільовим призначенням.

І основою для організації рекультивації стає проект рекультивації, який обов'язковий до створення в наступних випадках:

 • При розробці проектної документації для будівництва, реконструкції будівель і споруд.
 • Перед початком будівельних робіт.
 • Перед початком видобутку корисних копалин відкритим способом
 • Перед розширенням території діючого підприємства.

Тобто у всіх випадках, коли є необхідність порушувати грунтовий покрив.

Де замовити проект рекультивації земель?

Природоохоронна технічна документація вимагає спеціальних знань і відповідності законодавчим нормам. При цьому далеко не кожна проектна організація надає послуги зі складання проекту рекультивації земель в силу браку досвіду, кваліфікації, алгоритмів взаємодії з державними дозвільними органами. При цьому найменша помилка в складанні проекту рекультивації земель призводить до того, що проект доводиться переробляти заново, витрачати час і гроші. Справа в тому, що державні органи особливо ретельно перевіряють проекти, пов'язані з природоохоронною діяльністю, і можуть причепитися до будь-якої дрібниці.

Щоб цього не сталося, довіряйте складання проектної документації по рекультивації земель досвідченим і надійним фахівцям з Бюро Оцінки. Ми зібрали значний досвід ведення проектів природоохоронної діяльності, тому допоможемо впоратися з найскладнішим завданням. Для того, щоб замовити робочий проект землеустрою від вас буде потрібно надати нам рішення органів місцевого самоврядування, установчих документів юридичної особи (якщо землі зареєстровані саме на юридичну особу), або ж паспорт та ІПН фізичної-особи, яка має право власності на землю. Також буде потрібно надати самі документи на земельну ділянку: перелік, актуальний саме для вас, вам нададуть наші фахівці під час первинної консультації.

У нас ви отримаєте не просто проект, а розгорнуту інформаційну підтримку в сфері рекультивації земель, допомогу в розробці робочого проекту по рекультивації порушених земель. Наші знання і досвід допоможуть вам відновити продуктивність грунтів на вашій земельній ділянці без втрати часу і грошей.

Дякую!

Ваші контакти відправлені

Наш експерт зв'яжеться з Вами найближчим часом

alt