UA
RU
Ми в соцмережах:
 • alt
 • alt
 • alt
Землеустрій

Землеустрій

Організація Бюро оцінки - лідер у місті Дніпро. Наданням послуг охоплює Дніпропетровську область

Сервітут. Суперфіцій. Емфітевзис

Сервітут – обмежене право користуватися чужою земельною ділянкою. Сервітут встановлюється за участю власника ділянки і людей, які хочуть користуватися землею. Застосовується для різних об'єктів.

Сервітут особливо вигідний в умовах сучасного ринку землі. Коливання цін, нестабільність курсу роблять потенційних продавців і покупців менш рішучими. Сервітут – відмінна альтернатива.

Сервітут на земельну ділянку

Земельні відносини в Україні зараз видаються досить привабливими для бізнесу. Підвищена увага до цього сегменту ринку пояснюється можливістю у багатьох випадках отримати добрий прибуток у короткостроковій перспективі. Однак не варто забувати, що одночасно з цим земля може стати об'єктом ризику, пов'язаного з певними обмеженнями та обтяженнями.

Наприклад, для власника земельної ділянки може бути встановлено обтяження у вигляді сервітуту, суперфіцію або емфітевзису. Відповідно, для користувача виникає обмежувальне право, якого раніше не було.

Так зване речове право чуже майно може стосуватися багатьох видів об'єктів нерухомості. У вищезгаданих обтяженнях (для власника) та придбаних речових правах (для користувача) йдеться про земельні ділянки різних категорій та цільового призначення. Встановлення сервітуту та емфітевзису більше зустрічається у категорії земель сільськогосподарського призначення, а суперфіцій – житлової та суспільної забудови.

Для офіційної процедури реєстрації обтяжень одним із обов'язкових документів є стяг (витяг) із Державного земельного кадастру. А його, в свою чергу, можна отримати лише за наявності кадастрового номера на земельну ділянку. Також вас може зацікавити поділ землі, нормативна грошова оцінка або зміна цільового призначення

Кому і коли потрібен земельний сервітут?

Стаття 99 Земельного кодексу України регулює види сервітуту. Встановити обмеження можна з різних причин:

 • для проїзду на різних видах транспорту (автомобіль, велосипед);
 • для забору води в природному водоймищі;
 • щоб тимчасово розмістити малі архітектурні форми;
 • щоб ганяти худобу або поїти її;
 • щоб встановити будівельні ліси і/або складувати будматеріали та ін.

Сервітут буває особистим і публічним. Перший –  встановлюється на користь особи/осіб. Другий – на користь суспільних інтересів громадян.

Підстави для сервітуту:

 • договір;
 • закон;
 • рішення суду.

Пам'ятайте! Обтяження сервітутом не заважає власникові як і раніше володіти, користуватися і розпоряджатися землею. Особа, яка оформила сервітут, не може забороняти що-небудь щодо ділянки його господареві.

Що таке суперфіцій та емфітевзис?

Сервітут – не єдиний вид обтяжень земельної ділянки.

Суперфіцій - це право будувати на чужій ділянці об'єкти нерухомості. Може встановлюватися з приватною особою або державою на строк до 49 років. Особливість суперфіцію – передається у спадок.

Емфітевзис дає право вести сільськогосподарську діяльність на чужій ділянці. Максимальний термін також 49 років.

Важливі деталі

 1. Сервітут, суперфіцій та емфітевзис вступають в силу тільки після державної реєстрації обтяжень. До моменту фіксації обтяження в єдиній системі будь-які договори є недійсними;
 2. Зняття обтяжень також потрібно реєструвати. Припинення сервітуту, емфітевзису і суперфіцію можливо по закінченню договору, рішенням суду, розірвання договору;
 3. У суді обтяжити чужу ділянку можна тільки якщо інші варіанти не «спрацювали»;
 4. Є сервітут? Додатково знадобиться документація по встановленню меж частини ділянки з обтяженнями. Розробити документацію можуть тільки землевпорядні організації з відповідною ліцензією.

Встановити сервітут, суперфіцій, емфітевзис

Встановити сервітут, суперфіцій, емфітевзис –  завдання, що вимагає бездоганного знання законів. Обтяження можуть бути взаємовигідними користувачеві ділянки і господареві. Зверніться до професіоналів –  і отримаєте швидкий, ефективний результат!

Нагадаємо: неправильна реєстрація обтяжень і їх анулювання веде до того, що юридичні дії з таким ділянкою будуть недійсні. У кращому випадку –  ви втратите час і кошти.

Не ризикуйте! Співпрацюйте з «Бюро оцінки» –  і гарантовано отримаєте гідний результат! Працюємо швидко, тільки в рамках закону з урахуванням ваших інтересів.

Часті питання про сервітут, суперфіцій, емфітевзис

 

➤ Які бувають види сервітуту?

 • для проїзду різних видів транспорту (автомобіль, велосипед);
 • для забору води у природній водоймі;
 • щоб тимчасово розмістити малі архітектурні форми;
 • щоб ганяти худобу або напувати її;
 • щоб встановити будівельні риштування та/або складувати будматеріали і т.д.

➤ Скільки часу займає реєстрація сервітуту?

До 3-4 місяців

Бажаєте оформити землю без паперової тяганини і черг?

Залиште контакти і отримайте безкоштовну консультацію експерта прямо зараз

Дякую!

Ваші контакти відправлені

Наш експерт зв'яжеться з Вами найближчим часом

alt